top of page

►►►►►►

Squashcentrum Strahov je pro Vás otevřeno od roku 1993, kdy byly uvedeny do provozu první kurty v Praze se standartními rozměry. Na konci devadesátých let byly kurty přesunuty do tribuny Spartakiádního stadionu při ulici Vaníčkova. Ve dvou provozovnách si můžete zahrát na celkem osmi kurtech značky Fiberesin nebo ASB, ohřát se v sauně či soláriu, nebo zajít na uvolňující masáž.

Naše centrum se zaměřuje na rekreační, výkonnostní i závodní sport. Díky tomu jsme jedničkou v Praze ve výchově talentů a i mezi prvními v celé ČR.

Nejlepším a nejúspěšnějším strahovským hráčem se stal bezesporu Jan Koukal, který v roce 2016 dosáhl na sedmnáctý titul mistra ČR (poprvé vyhrál v roce 1999 a titul se mu nepodařilo získat pouze v roce 2009). S týmem SC Strahov získal 9 x mistrovský titul v soutěži družstev. Dále je Jan Koukal vicemistr Evropy 2005, vítěz 29 turnajů PSA, mistr ČR v mužské čtyřhře 2005, akademický mistr ČR 2005 a semifinalista z mistrovství Evropy v roce 2006.

Když na svém sportovním vrcholu Jan Koukal v roce 2005 ze Strahova odešel, začali se na Strahově vychovávat další reprezentanti, Lukáš Jelínek, Ondřej Ertl, Jarda Čech, kteří v roce 2009 tvořili základ reprezentačního týmu na ME družstev a až do současnosti tvoří základ českého závodního squashe.

Strahovské squashcentrum spojuje v současnosti jak týmová tak i individuální utkání, hráče i trenéry a prostřednictvím akcí i profesionální hráče s rekreačními.

TURNAJE

►►►►►►

Squashclub Strahov je aktivním promotérem turnajů národní série, oficiálních turnajů ČASQ, v mužských, ženských i juniorských kategoriích. Mezi největší turnaj bezesporu patří každoroční juniorský turnaj Velká cena Prahy, kterého se v průběhu jednoho víkendu zúčastní přes sto hráčů a hráček.

Aktuální rozpis turnajů najdete na stránkách ČASQ.

Kromě národních turnajů jsme hostili i řadu mezinárodních turnajů PSA Challenger tour, kterých se účastní čeští i světoví hráči squashe.

Ve spolupráci s VAŠÍ LIGOU jsou na našich kurtech organizovány každý měsíc turnaje pro začínající a středně pokročilé hráče. Termínem je vždy poslední pátek v měsíci od 18 hod. Více informací na stránkách www.vaseliga.cz.

Turnaje
Squash Player

KEMPY

►►►►►►

Každým rokem pořádáme letní příměstské tábory a nejinak tomu bude i letos. Termínem zůstává poslední srpnový týden 21.-25.8.2023. Více informací zde.

Kempy
Squash Player
bottom of page