top of page

O SQUASH CLUBU STRAHOV

►►►►►►

Squashclub Strahov je jedním z nejstarších klubů squashe České republice. Na Strahově, v původních prostorách „Korkárny – malé tělocvičny“ působí od roku 1993, kdy byly uvedeny do provozu první squashové kurty v Praze se standartními rozměry. V polovině devadesátých let byly kurty přesunuty do dnešních prostor, východní tribuny Velkého Strahovského stadionu (Spartakiádního stadionu) při ulici Vaníčkova.

​UČÍME, TRÉNUJEME, VYCHOVÁVÁME

Squashclub Strahov se zaměřuje na závodní, výkonnostní i rekreační sport. Naším cílem je výchova dětí a mládeže, podpora talentů a profesionálně vedený trénink závodních i výkonnostních hráčů squashe. Díky tomu jsme jedničkou v Praze ve výchově talentů a i mezi prvními v celé České republice. U nás jsou vítáni i rekreační hráči. Těm můžeme nabídnout kontakt s profesionály, hráči PSA a WISPA tour.

​ODCHOVANCI

Nejlepším a nejúspěšnějším strahovským hráčem se stal bezesporu Jan Koukal, který dosáhl až na osmnáct titulů mistra ČR (poprvé vyhrál v roce 1999). S týmem SC Strahov získal 9 x mistrovský titul v soutěži družstev. Dále je Jan Koukal vicemistr Evropy 2005, vítěz 29 turnajů PSA, mistr ČR v mužské čtyřhře 2005, akademický mistr ČR 2005 a semifinalista z mistrovství Evropy v roce 2006. Když na svém sportovním vrcholu Jan Koukal v roce 2005 ze Strahova odešel, začali se na Strahově vychovávat další reprezentanti, Lukáš Jelínek, Ondřej Ertl, Jarda Čech, kteří v roce 2009 tvořili základ reprezentačního týmu na ME družstev. Nejlepším Strahovským hráče současnosti je David Zeman, který v lednu 2020 figuroval na 4. místě národního žebříčku mužů.

Squashclub Strahov je tou správnou volbou pro každého hráče, který chce hranici své výkonnosti posunout výše…. A to bez ohledu na věk nebo aktuální herní výkonnost.

O squash clubu
►► ZAHÁJENÍ ČINNOSTI V ROCE 1993
►► NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ KLUB V ČESKÉ REPUBLICE, 19 TITULŮ MISTRA ČR
►► SQUASHOVÁ ŠKOLA DĚTÍ A MLÁDEŽE DOSAHUJÍCÍ SKVĚLÝCH VÝSLEDKŮ
►► REKREAČNÍ, VÝKONNOSTNÍ A ZÁVODNÍ SQUASH
►► PROFI AKADEMIE S ÚČASTÍ ZAHRANIČNÍCH HRÁČŮ VEDENÁ MISTREM 
           SVĚTA GREGEM GAULTIEREM
►► REKREAČNÍ, VÝKONNOSTNÍ A ZÁVODNÍ SQUASH
►► 6 KURTŮ ZNAČKY FIBERESIN
►► 25 PARKOVACÍCH MÍST 5-15 M OD VCHODU
►► SPORTOVNÍ OBCHOD - RAKETY, OBLEČENÍ, SQUASHOVÁ OBUV
►► SAUNA CROSSFIT STRAHOV, JÓGA S MONIKOU REBCOVOU, MASÁŽE

►►►►►►

SQUASHOVÉ RAKETY A OBUV
U NÁS SI PŘI HŘE MŮŽETE DOPŘÁT NÁPOJE, JAKO JSOU

►►►►►►

GATORADE, ROCKSTAR ENERGY, NUTREND – IONTOVÝ NÁPOJ, ISO TONIC,…
U NÁS LEVNĚJI NEŽ NA INTERNETU
bottom of page